دوره آمادگی آیلتس

Preparation (موفقیت بی سابقه 98% زبان آموزان آیلتس از مجموع 955 نفر فارغ التحصیل در کسب نمره 5.5 و 63% در کسب نمره 6.5)

مجموعه کتاب های تالیفی آمادگی آیلتس سیستم انحصاری CROSSCUT®+ با بهره گیری ترکیبی از 18 مجموعه کتاب مطرح و قابل اعتماد آیلتس نوشته شده توسط دانشگاه های معتبر دنیا و تجربه بیش از 10 ساله اساتید مجموعه داوری در تدریس آیلتس از سال 1384، شامل تکنیک و استراتژی های بی نظیر و موثری است که به جرأت جایی مشابه دیده نمی شود. آمار درخشان 3 سال اخیر حاکی از این موفقیت و تفاوت است. شایان ذکر است که دوره های آمادگی آیلتس در کانون داوری برای تمامی متقاضیان مسیر یکسانی نداشته و بسته به محدودیت زمانی، دانش زبانی و نمره مورد نظر متغیر است. این تفاوت پس از آزمون تعیین سطح حضوری و مشاوره تخصصی مشاور کانون مشخص می گردد.

آزمون آیلتس(IELTS) به 2 صورت آکادمیک و جنرال در بیش از 110 کشور دنیا برگزار می گردد که آزمون آکادمیک به منظور ادامه تحصیل در اکثر دانشگاه های اروپایی، کانادا و استرالیا و برخی دانشگاه های آمریکا به کار می رود. آزمون جنرال برای اهداف مهاجرت مدرک معتبر زبان انگلیسی محسوب می گردد. (اطلاعات بیشتر)

در کل، اگر قصد رسیدن به موفقیتی مشابه با متقاضیان فارغ التحصیل دوره آیلتس DNI را دارید و یا به نمره مورد نظرتان نرسیده اید، یقینا این دوره برای شما بهترین انتخاب است.
اطلاعات دوره

با انتخاب گزینه های زیر، اطلاعات بیشتری در مورد این دوره بدست آورید.

چرا این دوره را انتخاب کنم!

در انتهای این دوره:

  • • به حداقل نمره مشخص شده در انتهای آن دوره خواهید رسید. (دوره اول برای کسب حداقل نمره 5.5، دوره دوم برای حداقل نمره 6.5 و دوره سوم برای کسب حداقل نمره 7.5 طراحی شده است.) (مراجعه به ضمانت DNI)
  • • به بالاترین نمره ممکن در تعداد جلسات و زمان صرف شده خواهید رسید.
  • • به بهترین استراتژی مهارتهای آزمون آیلتس و بهترین راهکارهای موفقیت دست خواهید یافت که قطعا در جایی مشابه به آنها نخواهید رسید.
  • • از تجربیات اساتید مطرح آیلتس با سابقه تدریس بالا بهره مند خواهید شد.

دفعات برگزاری کل سال
مدت زمان هر جلسه 90/120 دقیقه
محل برگزاری DNI واحد ارم
طول دوره حداقل یک ماه
سطح از فوق متوسط تا فوق پیشرفته

هر ماه طبق تقویم آموزشی، دو بار دوره جدید شروع می شود.

  • • قبولی در دوره فوق متوسط (C4) یا مشابه آن در جدول معادل سازی DNI.
  • • شرکت در آزمون تعیین سطح حضوری رایگان برای تشخیص دانش زبان انگلیسی
  • • شرکت در آزمون آنلاین تعیین سطح رایگان برای داشتن پیش زمینه از سطح احتمالی زبان انگلیسی

آموزش توسط اساتید حرفه ای

یکی از اساسی ترین رکن های با کیفیت بودن یک دوره آموزشی، استاد آن دوره است. تمامی اساتید دوره ها کاملا مجرب و برای داشتن تاییدیه تدریس در دوره ها از مراحل علمی و روانشناسی دشواری می گذرند. اساتید DNI به واقع متفاوت بوده و تمامی اساتید رسمی این مجموعه تنها در کانون داوری تدریس می کنند.

سیستم آموزشی انحصاری

سیستم آموزشی انحصاریسیستم آموزشی انحصاری CROSSCUT®، توسط کمیته آموزشی تخصصی که دائما در حال تحقیق، ویرایش و نوآوری در آموزش هستند در حال پیشرفت و به روز شدن است. این گروه با در نظر گرفتن معیارهای بسیاری از جمله زبان آموز بزرگسال فارسی زبان، بلوغ گفتاری، موثر بودن محتوای تدریس و ... هر روز در حال بررسی جزوات و محتوای تدریس کانون داوری هستند.

پشتیبانی بی نظیر

بخش آموزش و اداری کانون داوری برای ارایه خدمات با کیفیت از تقویم مدیریتی بسیار دقیق و منظم جهت بررسی کیفیت کارکرد تک تک زبان آموزان، استفاده کرده و از سیستم Deming Cycle جهت اداره این مجموعه و ارایه خدمات مدرن بهره می گیرد.

محیطی آرام و دوستانه

زبان آموز همیشه در کانون داوری برخوردی حرفه ای و مناسب محیط فرهنگی را دریافت کرده و تجهیزات آموزشی و رفاهی این مجموعه مقارن با مخاطبان متفاوت آن تهیه شده است.

آیلتس چیست؟

IELTS معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد که نمرهٔ قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتسِ باحداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.نمرهٔ کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک(Academic) و عمومی(General) است که گونهٔ آکادمیک نیاز به داشتن دامنه کلمات بالاتر و مدیریت زمان بالاتری دارد و به ظاهر مشکل تر بوده که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد. در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان Speaking از 5 روز قبل از آزمون کتبی تا 5 روز بعد از آزمون کتبی متغیر است و در اکثر موارد عصر روز امتحان کتبی خواهد بود. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking از طریق اینترنت (در برخی موارد) اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می‌شود و از طریق تلفن، فکس و یا email قابل در یافت نیست.

تا ۵ کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات مورد در خواست شما بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تار یخ امتحان شما یکماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یکماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بیشتر از ۵ کارنامه بخواهید برایتان ارسال بشود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید. اکثر دانشگاه‌ها کارنامه IELTS را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند. مسولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

بخشهای مختلف آزمون IELTS

Listening

این بخش در هر دو آزمون آکادمیک و جنرال یکسان است. زمان: حدوداً ۳۰ دقیقه تعداد سؤال: دفترچه‌ای حاوی چهل سؤال در ۴ بخش فایل صوتی امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌شود. قبل از پخش فایل صوتی فرصت دارید تا سؤالها را مرور کنید. پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جوابهای خود را بازبینی نمایید. پاسخها باید در دفترچه سوالات نوشته شود. با پایان گرفتن فایل صوتی ده دقیقه فرصت دارید تا جوابها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید. دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد. دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس، تشکیل دهنده این بخشها هستند.

Reading

General Training Reading زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال در 3 بخش دفترچه حاوی 5 متن که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود. بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای ده دقیقه ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود. متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است. بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است. بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است. بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی اما علمی است.

Academic Reading

زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال در 3 بخش دفترچه حاوی ۳ متن که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود. بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای ده دقیقه ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود. متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است. متون با موضوعات عمومی اما هر سه جنبه علمی و تحقیقاتی دارند. حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است. متون حاوی لغات دشوارتر از آزمون جنرال است و در صورتیکه دارای لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه در پاورقی خواهد آمد.

Writing

زمان: ۶۰ دقیقه برای دو موضوع باید انشاء بنویسید. در موضوع اول (Task 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید. برای نوشتن نامه معمولا یکی از چهار نمونه زیر خواسته می شود که می توانند جنبه رسمی یا نیمه رسمی داشته باشند: Complaint / Request of information letter شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات Job application letter نامه درخواست کار Personal letter نامه شخصی Formal business letter نامه رسمی اداری درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید. زمان: ۶۰ دقیقه برای دو موضوع باید انشاء بنویسید. در موضوع اول (Task 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید. برای نوشتن نامه معمولا یکی از چهار نمونه زیر خواسته می شود که می توانند جنبه رسمی یا نیمه رسمی داشته باشند: Complaint / Request of information letter شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات Job application letter نامه درخواست کار Personal letter نامه شخصی Formal business letter نامه رسمی اداری درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

Academic Writing زمان: ۶۰ دقیقه برای دو موضوع باید انشاء بنویسید. در موضوع اول (Task 1) باید در مورد جدول، نمودار، نمودار دایره ای و یا چرخه که حاصل یک تحقیق یا پژوهش است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید. در موضوع دوم (Task 2) مانند آزمون جنرال، باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

Speaking

این بخش در هر دو آزمون آکادمیک و جنرال یکسان است. بخش صحبت کردن که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد، یک امتحان بصورت مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است. بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایق خود جواب دهد. در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوع با چند سوال که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، گاها به یک یا دو سؤال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید. در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید.

یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و نمره دلخواه در امتحان IELTS، نحوه مطالعه، آگاه بودن از استراتژی های آزمون و تعداد بالای تمرین است که در کانون زبان داوری به دقت به آنها پرداخته می شود.

سطح توضیح
0 هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد.
1 در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.
2 امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.
3 فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
4 قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
5 دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.
6 علی‌رغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت مؤثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتاً پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.
7 مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.
8 مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
9 مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس

هر داوطلبی می‌تواند اعتراض و عدم رضایت خود نسبت به نتیجهٔ آزمون را به مرکز مربوطه اعلام نماید. بر اساس مقررات آیلتس، داوطلبان می‌بایست اعتراض خود را ضمن تکمیل یک برگه اعتراض به فاصله شش هفته از تاریخ آزمون رسماً اعلام دارد. بواسطهٔ این برگه، داوطلب حق اعتراض برای هر یک از بخش‌ها یا مهارت‌هایی که فکر می‌کند در آن نمره‌ای کمتر از آنچه می‌بایست به وی تعلق گرفته است را خواهد داشت. داوطلب با پرداخت هزینه ای می‌تواند به نتیجهٔ آزمون خود اعتراض نماید که در صورت تأیید و درست بودن اعتراض، این مبلغ به وی عودت داده می‌شود. در غیر اینصورت هیچ بخشی از هزینه قابل استرداد نخواهد بود.

اطلاعات بیشتر به انگلیسی وفارسی در مورد آزمون آیلتس .

مکانهای برگزاری آزمون آیلتس در ایران و شیوه ثبت نام.

به وبلاگ آموزشی DNI رجوع کنید برای:

  • • برخی موضوعات قابل دانلود در مورد این دوره
  • • برخی وبسایت های مفید که منابع رایگان در مورد این دوره به شما می دهد
  • • آزمون، منابع آموزشی و موضوعات خواندنی بسیار زیاد که هر روز به آنها اضافه می گردد.

به لیست قیمت ها برای اطلاعات بیشتر رجوع کنید.

© DNI 2020.کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت محفوظ است.طراح سایت hassan.zahed@gmail.com
شرایط و ضوابط

تغییر استایل

نوع صفحه
انتخاب رنگ
انتخاب طرح
انتخاب پس زمینه